پیام خود را بنویسید

مهندسی عمران و محیط زیست: مهندسی عمران و محیط زیست


شکست و تغییر شکل مواد با نگاه ویژه به مکانیک سنگ
مولف دکتر احمدعلی فخیمی، دکتر محمود یزدانی مترجم
ناشر دانشگاه تربیت مدرس تاریخ انتشار 1393
نوبت چاپ اول تعداد صفحات 717
قیمت پشت جلد 280000 ارسال کننده admin
نوع جلد شومیز اندازه وزیری
کد DOI کد دیویی
کد ال سی فایل کتاب -
توضیح

این کتاب تلاشی اندک در جهت خودکفایی کشور است. با وجود تألیف و ترجمه تعداد معدودی کتاب در خصوص مکانیک شکست در کشور به‌نظر نمی‌رسد که در خصوص استفاده از این روش در علم مکانیک سنگ توجه کافی شده باشد. مکانیک سنگ رشته‌ای چند‌بعدی و دارای اهمیت استراتژیک است که در زمینه‌های سدسازسی، تونل‌سازی، صنعت نفت، توسعه معادن، پروژهای دفاعی، زمین گرمایی و بالاخره دفن زباله‌های اتمی کاربرد دارد. با توجه به اهمیت این موضوع، مؤلفان تصمیم به تهیه این کتاب گرفتند. این کتاب برگرفته از چندین کتاب و مقاله علمی و نیز بعضی از یافته های علمی مولفین است که در مجلات و کنفرانس‌های علمی بین‌المللی به چاپ رسیده‌اند.
فصول اول تا دهم کتاب، اصول اساسی مکانیک شکست را بررسی می‌کنند و می‌توانند بعنوان متن درسی برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا استفاده شوند. فصول بعدی و به‌خصوص فصول 12 تا 14 کاربردهای مکانیک شکست را در مسائل کاربردی پوشش می‌دهند. فصل‌های دوم و به‌خصوص سوم این کتاب حاوی مبانی نظری و تحلیلی مکانیک جامدات و کاربرد اعداد مختلط در این حوزه است. خواننده‌ای که تا حدودی به این موضوعات آشنایی داشته باشد می‌تواند بدون پرداختن به این دو فصل، به‌طور مستقیم به مطالعۀ فصل‌های بعدی بپردازد.
در این کتاب به موضوعات مهمی نظیر پدیده ترکیدن سنگ (Rock burst)، خستگی استاتیکی(Static fatigue) و نیز تئوری‌های Fractal در مکانیک سنگ پرداخته نشده است. امید آن است که در آینده و در چاپ‌های بعدی کتاب، این موضوعات مورد توجه قرارگیرند.

میانگین امتیازات: 5
تعداد آرا: 2امتیاز دهید:
EXCELLENT
VERYGOOD
GOOD
REGULAR
BAD

قیمت فروش - ریال: 500000 - :
تعداد درخواستی برای خرید:
برگشت به صفحه اول گنجینه کتاب‌ | برگشت به بخش قبلى