منابع طبیعی و علوم دریایی: منابع طبیعی و علوم دریایی


کنترل سیلاب
مولف دکتر مهدی وفاخواه، دکتر علیرضا مقدم نیا مترجم
ناشر انتشارات دانشگاه تربیت مدرس تاریخ انتشار 1397
نوبت چاپ اول تعداد صفحات 404
قیمت پشت جلد ریال 450000 ارسال کننده admin
نوع جلد شومیز اندازه وزیری
کد DOI کد دیویی 627/4
کد ال سی فایل کتاب
توضیح
خلاصه اثر‌
در سال‌های اخیر، احتمال وقوع سیل در بسیاری از نقاط جهان موجب نگرانی دائمی برای مردم و دولت‌ها گردیده است. برخی از سیلاب‌های اخیراً بوقوع پیوسته در کشورمان، سبب شده است مسئولان به وخامت مسئله و ضرورت ارتقای علمی و فنی مهندسان و کارشناسان سیل مجرب‌تر برای مدیریت و مهار سیلاب به منظور کاهش دادن خسارات سیلاب‌ها و اثرات آنها بر جامعه و محیط‌زیست پی ببرند. در اکثر نقاط دنیا، اخیراً رویکردهای کاهش خسارات و تلفات جانی و همچنین محدود ساختن پیامدهای وقوع سیل تغییرات قابل‌ توجهی یافته‌اند. به عنوان مثال، مدیریت ریسک سیلاب با هدف کاهش پتانسیل خسارت‌زا بودن سیلاب‌ها هنوز از نظر دانش فنی و بهبود بهره‌وری اقتصادی-اجتماعی یک چالش بزرگ در جهان محسوب می‌شود. امروزه ضرورت این رویکرد بیشتر آشکار می­شود. به سبب این‌که افزایش احتمال وقوع سیل در بسیاری از نواحی جهان به دلیل تغییر اقلیم اجتناب‌ناپذیر است.
ازجمله ویژگی‌های مهم و بارز کتاب حاضر به عنوان یک کتاب درسی دانشگاهی، توصیف جدیدترین و متداول‌ترین روش‌ها و فناوری‌ها در زمینه مدیریت و کنترل سیلاب به همراه نمونه ‌مسائل و مثال‌های کاربردی متعددی است که در هر فصل همراه با راه‌حل آنها ارائه گردیده است. از دیگر ویژگی‌های این کتاب، این است که مفاهیم و مبانی مدیریت و مهار سیلاب به زبانی کاملاً ساده، شیوا و با بهره‌گیری از کتب معتبر و به روز منتشر شده توسط ناشران معروف بین المللی به‌طور جامع بیان گردیده است و با توجه ‌به تجربیات آموزشی و تحقیقاتی که نویسندگان این کتاب دارند، به بعضی از تجارب خودشان اشاره کرده‌اند.
نگارش این کتاب، گام کوچکی برای آشنایی محققان، استادان، دانشجویان رشته­های علوم و مهندسی آبخیز، مهندسی عمران آب، مهندسی آب، جغرافیا و سایر رشته­های مرتبط، کارشناسان وزارت نیرو و وزارت جهاد کشاورزی، سایر مراکز تحقیقاتی و سازمان‌های اجرایی کشور با مباحثی پیرامون مدیریت و کنترل سیلاب است.

 

                                                                                                         
 
میانگین امتیازات: 5
تعداد آرا: 2امتیاز دهید:
EXCELLENT
VERYGOOD
GOOD
REGULAR
BAD

قیمت فروش - ریال: 450000 - :
تعداد درخواستی برای خرید:
برگشت به صفحه اول گنجینه کتاب‌ | برگشت به بخش قبلى

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سامانه کتاب انتشارات می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved | Publish System

Designed & Developed by : Yektaweb