منابع طبیعی و علوم دریایی: منابع طبیعی و علوم دریایی


حفاظت خاک و آب با استفاده از افزودنی ها
مولف دکتر سید حمیدرضا صادقی، مهندس زینب حزباوی، دکتر لیلا غلامی، دکتر عبدالواحد خالدی درویشان مترجم
ناشر دانشگاه تربیت مدرس تاریخ انتشار 1396
نوبت چاپ اول تعداد صفحات 501
قیمت پشت جلد 480000 ارسال کننده jafarnia
نوع جلد شومیز اندازه وزیری
کد DOI کد دیویی
کد ال سی فایل کتاب
توضیح
کتاب حاضر با تأکید بر بررسی جامع و گسترده در مورد ضرورت، مزایا و معایب، نوع کاربرد، آماده‌سازی و اهمیت انواع مختلف افزودنی‌های خاک در جهان و با تأکید بر تجارب استفاده از آن‌ها در ایران به رشته تحریر در آمده است. مرقومه ارائه شده با هدف و تاکید ویژه بر مهار رواناب و فرسایش خاک و هم‌چنین ارزیابی اثرهای مفید و زیان‌بار آن‌ها بر محیط زیست، تحلیل اقتصادی آن‌ها و نیز معرفی افزودنی‌های نوظهور با هدف مدیریت منابع خاک و آب تدوین شده است.
این کتاب برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری کلیه رشته‌های مختلف منابع طبیعی و کشاورزی و به‌ویژه علوم و مهندسی آبخیزداری، فیزیک و حفاظت خاک، مدیریت منابع آب، مدیریت بیابان و علوم مرتع و جنگل قابل استفاده می‌باشد. هم‌چنین این کتاب می‌تواند برای متولیان امر حفاظت خاک و آب و نیز سیاست‌گزاران مربوطه و برای تسهیل فهم بهتر و دقیق‌تر اصول مدیریت فرسایش خاک و حفظ منابع آب و طبعاً استفاده از روش‌های زیستی و کاربرد رویکردهای سازگار و اجرای اقدامات و مدیریت راهبردی حفاظت خاک و آب مناسب و کارآمد باشد. کتاب حاضر با استفاده از مرور مطالعات گسترده موجود و اجرا شده توسط نگارندگان و مستندسازی تجربیات جهانی در زمینه افزودنی‌های خاک در ارتباط با حفاظت منابع خاک و آب تدوین شده است.
طبیعی است کاربرد مناسب و بهینه این فناوری در مهار فرسایش خاک و حفظ آب نیازمند آگاهی مناسب کارشناسان خبره در زمینه‌های مرتبط و اعتقاد مدیران و مسؤلان ذیربط در کاربرد آن‌ها خواهد بود. از طرف دیگر لحاظ بازدهی استفاده از هر کدام از انواع افزودنی‌ها در مدیریت رواناب و مهار فرسایش خاک در شرایط مختلف و نیز محدودیت‌های محیط زیستی و مقبولیت‌ اجتماعی افزودنی‌های خاک برای تصمیم‌سازی استفاده‌های علمی و عملی آن‌ها انکار‌ناپذیر است. در همین راستا نوشتار پیش رو تلاشی برای ارائه یک مجموعه مدون، جامع و کاربردی بوده است. در همین خصوص نویسندگان اعتقاد دارند که کتاب مزبور با توجه به رشد روزافزون و بی‌پروایانه استفاده از افزودنی‌های خاک یک ضرورت بوده، تا شاید از این طریق بتوان شرایط کاربرد آن‌ها با لحاظ رویکردهای جامع و همه‌جانبه را بهینه نمود.
میانگین امتیازات: 5
تعداد آرا: 2امتیاز دهید:
EXCELLENT
VERYGOOD
GOOD
REGULAR
BAD

قیمت فروش - ریال: 480000 - :
تعداد درخواستی برای خرید:
برگشت به صفحه اول گنجینه کتاب‌ | برگشت به بخش قبلى

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سامانه کتاب انتشارات می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved | Publish System

Designed & Developed by : Yektaweb