مهندسی مکانیک: مهندسی مکانیک


اصول طراحی موتور و پیشرانش فضایی پیشرفته
مولف دکتر فتح الله امی مترجم
ناشر دانشگاه تربیت مدرس تاریخ انتشار 1396
نوبت چاپ اول تعداد صفحات 688
قیمت پشت جلد 480000 ارسال کننده jafarnia
نوع جلد شومیز اندازه وزیری
کد DOI کد دیویی
کد ال سی فایل کتاب
توضیح
بی‌تردید خلقت زمین و آسمان در اعصار تاریخ بشر همواره مورد توجه اندیشمندان بوده و در تمام کتب آسمانی از آن به‌ عنوان یکی از مهم‌ترین آیات الهی یاد شده است.
دعوت پروردگار عالم به تدبر در حرکت پرندگان در هوا که گاهی با بال زدن و گاهی بدون حرکت بال‌ها پیش می‌روند، مشوّق بشر برای دستیابی به علم پرواز است. در جای دیگر همه مخلوقات جنّ و انس را برای سفر به فضا تشویق می‌نماید و می‌فرماید به کرانه‌های آسمان دست نمی‌یابید مگر به‌واسطه نیروی علم که بر نیروی جاذبه زمین غلبه پیدا کند. فناوری هوافضا از آن‌ جهت پیشرفته محسوب می‌شود که انسان را با شکل جهان و رشد آن آشنا می‌سازد و فهم بهتری از سیاره زمین برای زندگی بهتر و حفاظت از محیط‌زیست به جهان بشریت می‌دهد و همچنین قلّه‌ای محسوب می‌شود که آثار پیشرفت آن بر سایر علوم و فناوری‌های مورد نیاز جامعه بشری از آن جاری می‌گردد.
پیشرفت روزافزون فناوری فضایی در سال‌های اخیر در ایران موجب شده است که پیشرانش‌های عظیم ماهواره‌بر مثل موتور سیمرغ و ماهواره‌های پیشرفته مثل رصد، ظفر، فجر، امیرکبیر، نوید و کپسول زیستی راکت کاوش به همت دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و صنایع هوافضای کشور طرّاحی و ساخته شود.
در این کتاب پس از ارائه مطالب اصولی و جداول کاربردی در فصل‌های اول تا ششم، طراحی یک پیشرانش فضایی سوخت مایع واقعی در فصل هفتم ارائه‌ شده است. در فصل‌های هشتم و نهم، طراحی مجموعه‌های تشکیل‌دهنده موتور شامل انژکتور، صفحه انژکتور، محفظه احتراق و نازل همراه با تجهیزات تست آنها ارائه شده تا دانشجویان بتوانند در بخش طراحی این صنعت که خوشبختانه کشور ما به تکنولوژی آن دست ‌یافته، اشتغال ورزند و این تکنولوژی را به سمت اهداف عالی‌تر توسعه دهند. در فصل دهم متعلقات موتور مثل توربوپمپ و اتصالات آن به انضمام عملکرد پنوماتیکی و هیدرولیکی با ذکر یک نمونه (موتور RD-214) ارائه‌ شده است، در فصل یازدهم موضوع طراحی توربوپمپ در موتور سوخت مایع و در فصل دوازدهم موضوع مهم قطره و پاشش در موتور و پیشرانش‌های سوخت مایع فسیلی و هیدروکربنی مورد توجه قرارگرفته است. در فصل سیزدهم مبانی حرکت در هوا و فضا ارائه‌ شده است که در پایان آن دانشجویان می‌بایست کد محاسبات یک ماهواره‌بر مناسب برای قرار دادن ماهواره در مدار موردنظر را تدوین نمایند و درنهایت در فصل چهاردهم کاربرد و توسعه موتورهای سوخت مایع در هوافضا ارائه‌ شده است.
 
 
میانگین امتیازات:
تعداد آرا: 0امتیاز دهید:
EXCELLENT
VERYGOOD
GOOD
REGULAR
BAD

قیمت فروش - ریال: 480000 - :
تعداد درخواستی برای خرید:
برگشت به صفحه اول گنجینه کتاب‌ | برگشت به بخش قبلى

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سامانه کتاب انتشارات می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved | Publish System

Designed & Developed by : Yektaweb