علوم پزشکی: علوم پزشکی


آنتی‌بادی‌های نوترکیب: (از تولید تا کاربرد)
مولف دکتر فاطمه رهبری‌زاده با همکاری دکتر فاطمه رحیمی جمنانی، دکتر داود احمدوند، دکتر احمد اسماعیلی مترجم
ناشر دانشگاه تربیت مدرس تاریخ انتشار 1396
نوبت چاپ اول تعداد صفحات 320
قیمت پشت جلد 210000 ارسال کننده jafarnia
نوع جلد شومیز اندازه وزیری
کد DOI کد دیویی
کد ال سی فایل کتاب
توضیح

پیشرفت‌های علوم مولکولی، علوم سلولی و زیستی در سه دهه اخیر به‌طور قابل توجهی افق‌های دید محققان را گسترده کرده است. مولکول‌های آنتی‌بادی به‌عنوان یکی از با ارزش‌ترین و پرکاربردترین ابزارهای علم بیولوژی نه تنها به‌عنوان یک عامل شناساگر مولکولی با کاربرد تحقیقاتی، بلکه به‌عنوان یک ابزار تشخیصی و درمانی مؤثر به‌کار می‌روند.

در طی سال‌های گذشته در کلاس‌های درس و یا برخورد با دانشجویان و یا علاقه‌مندان علوم‌زیستی مرتبط، بارها درباره کتابی به زبان فارسی در موضوع آنتی‌بادی، که در مورد تولید، کاربرد و درمجموع هر آنچه به آنتی‌بادی مربوط می‌شود، مورد سؤال قرارگرفته‌ام و همیشه این کاستی در مجموعه کتاب‌های علمی و درسی فارسی زبان حس می‌شد. در کتاب پیش‌رو سعی شده است تا مسائل مربوط به عرصه آنتی‌بادی، به زبانی شیوا و به‌طور کامل توضیح داده شود و روش‌های تولید و نیز موارد کاربرد  این آنتی‌بادی‌ها تحلیل شود.

اگرچه روش‌های اصلی تولید انواع آنتی‌بادی‌ها تغییر زیادی نکرده است، ولی در این کتاب سعی کردیم که این مطالب را جمع‌آوری و به روزرسانی کنیم. این کتاب برای محققان علوم‌زیستی و نیز دانشجویان کارشناسی ارشد (.M.Sc) و دکتری حرفه‌ای و نیز تخصصی (.Ph.D) که به تولید و کاربرد مولکول آنتی‌بادی علاقه‌مند هستند، مفید و قابل استفاده است. نگارش این کتاب به نحوی است که هم برای محققان تازه‌کار و هم برای سروران با تجربه کاربرد دارد و در اغلب موارد سعی شده است که با توضیحات جامع و کامل راجع‌به موضوع بحث و بررسی انجام شود. البته پیشاپیش متذکر می‌شود که امکان ارائه تمام روش‌ها در این کتاب‌ها غیر ممکن بود، ولی تلاش شد که روش‌های مفید این عرضه تبیین شود. ذکر منابع اصلی در اغلب روش‌ها مشکل بود، زیرا بعضی از آنها تغییر داده شده و اصلاح و بعضی نیز برگرفته از تجربیات شخصی نگارندگان است. در متن کتاب تلاش شده که از لغات متداول فارسی استفاده شود به‌طوری‌که قابلیت درک صحیح موضوع خدشه‌دار نشود، اما در مواردی که لغت انگلیسی متداول‌تر بوده، به‌‌ناچار از لغات انگلیسی استفاده شده است. منابع در پایان هر فصل ذکر شده که شامل کتاب و مقاله است. پس از جمع‌آوری مطالب، به‌نظر می‌رسید که بهترین روش دسته‌بندی و تقسیم مجموعه به دو کتاب باشد. کتاب اول با عنوان آنتی‌بادی‌های پلی‌کلونال و منوکلونال (از تولید تا کاربرد). شامل دو فصل جداگانه است؛ فصل اول، آنتی‌بادی‌های پلی‌کلونال و فصل دوم، آنتی‌بادی‌های منوکلونال. همچنین مباحث مربوط به تولید آزمایشگاهی، تولید انبوه و کاربرد‌های انواع آنتی‌بادی‌های پلی‌کلونال و منوکلونال در انتهای کتاب ذکر شده است.

کتاب دوم با عنوان آنتی‌بادی‌های نوترکیب (از تولید تا کاربرد)، است که در آن انواع آنتی‌بادی‌های نوترکیب در جانوران و گیاهان، شامل تعاریف، روش‌های تولید و نیز کاربرد آنها ذکر شده است. در کتاب حاضر علاوه بر روش‌های تولید آنتی‌بادی‌های نوترکیب، در مورد جدیدترین کاربردهای آنتی‌بادی‌های نوترکیب و نحوه استفاده از آنتی‌بادی‌ها در این موارد توضیح داده شده است.

میانگین امتیازات:
تعداد آرا: 0امتیاز دهید:
EXCELLENT
VERYGOOD
GOOD
REGULAR
BAD

قیمت فروش - ریال: 210000 - :
تعداد درخواستی برای خرید:
برگشت به صفحه اول گنجینه کتاب‌ | برگشت به بخش قبلى

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سامانه کتاب انتشارات می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2018 All Rights Reserved | Publish System

Designed & Developed by : Yektaweb