علوم پزشکی: علوم پزشکی


مدیریت ایمنی پسماندهای مراکز بهداشتی - درمانی
مولف یووس چارتر، جورج ایمانوئل، اوته پیپر، آنت پروس، فیلیپ روس استرینگر، ویلیام تونند، سوزان ویلبورن وراکی زگوندی مترجم سید غلامرضا موسوی، سکینه شکوهیان
ناشر دانشگاه تربیت مدرس تاریخ انتشار 1395
نوبت چاپ اول تعداد صفحات 559
قیمت پشت جلد 390000 ارسال کننده jafarnia
نوع جلد شومیز اندازه وزیری
کد DOI کد دیویی
کد ال سی فایل کتاب
توضیح

تولید پسماندهای خطرناک در مراکز ارائه ­دهندههای خدمات بهداشتی، امری اجتنابناپذیر است. هدف از نگارش این کتاب، ارائه راهحل­هایی برای کاهش مشکلات و حذف خطرات بالقوه پسماندهای تولیدی برای سلامتی عموم است. پسماندهای تولید شده در این واحدها نسبت به دیگر انواع مواد زائد، تهدید جدی­تری بر انتقال عفونت و بیماری دارند. بنابراین در مکان­های تولید، باید یک روش مطمئن و مناسب برای کنترل و دفع آنها انتخاب شود. مدیریت نامناسب و ناکافی پسماندهای مراکز بهداشتی منجر به ایجاد مشکلات جدی برای سلامت عموم شده و آثار نامطلوبی را بر محیط زیست برجای می­گذارد. بنابراین مدیریت بیعیب و نقص این زائدها، بهعنوان یک اصل ضروری برای حفظ محیط زیست محسوب می­شود.

مدیریت پسماند مراکز بهداشتی باید بهصورت سیستماتیک و منظم، دارای چارچوب چند­گانه و بهعنوان یکی از خصوصیتهای جداییناپذیر واحدهای بهداشتی تلقی شود.

در این کتاب سعی بر آن است تا بهطور جامع و در عین حال مختصر، کاربر­پسند و مناسب با روش­های مدیریت پسماند این مراکز، اطلاعات مفیدی را ارائه نماید. این دستورالعمل برای مدیران ملی و مسئولان مراکز درمانی تهیه گردیده و حاوی پیشنهادهای مناسبی در این زمینه است.

میانگین امتیازات:
تعداد آرا: 0امتیاز دهید:
EXCELLENT
VERYGOOD
GOOD
REGULAR
BAD

قیمت فروش - ریال: 390000 - :
تعداد درخواستی برای خرید:
برگشت به صفحه اول گنجینه کتاب‌ | برگشت به بخش قبلى

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سامانه کتاب انتشارات می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2018 All Rights Reserved | Publish System

Designed & Developed by : Yektaweb