مهندسی برق و کامپیوتر: مهندسی برق و کامپیوتر


هستان نگاری: روش شناسی ها، ابزارها و زبان های توسعه
مولف دکتر عباس آسوشه، شهره مهرسا، تکتم خطیبی، پریسا خاکشور سعادت مترجم
ناشر دانشگاه تربیت مدرس تاریخ انتشار 1390
نوبت چاپ اول تعداد صفحات
قیمت پشت جلد 45000 ارسال کننده admin
نوع جلد شومیز اندازه وزیری
کد DOI کد دیویی
کد ال سی فایل کتاب
توضیح

هستان‌نگاری به عنوان شاخه‌ای از فلسفه به دنبال پاسخ به چیستی اشیا و هستی است. هستان‌نگاری به دنبال ایجاد طبقه‌بندی‌هایی قطعی و انحصاری از موجودیت‌ها در تمام حوزه‌های هستی است. در دهه اخیر با افزایش حجم اطلاعات و سهولت دستیابی به انبوهی از این اطلاعات در حوزه‌ای خاص، توانمندی هستان‌نگاری‌ها در طبقه‌مندی و ارائه بازنمایی‌های متنوع از این حجم انبوه از اطلاعات و نیز قابلیت آن‌ها در تبدیل اطلاعات به زبان قابل فهم برای ماشین، به‌کارگیری هستان‌نگاری‌ها به عنوان یک حوزه تحقیقاتی مهم در علوم مرتبط با فناوری اطلاعات و سیستم‌های اطلاعاتی مورد توجه قرار گرفته است.
از این رو در کتاب حاضر که به دنبال معرفی هستان‌نگاری و مفاهیم بنیادی مرتبط با آن است، کاربردهای مختلف، روش‌شناسی‌ها، زبان‌ها و ابزارهای توسعه هستان‌نگاری‌ها ارائه شده است.
در بخش اول از این کتاب، مفاهیم اولیه و تعاریف گوناگون هستان‌نگاری‌ها، انواع و کاربردهای هستان‌نگاری‌ها در علوم مختلف از جمله موضوعاتی است که به آن پرداخته شده است. در بخش دوم اصول طراحی هستان‌نگاری‌ها و روش‌شناسی‌های توسعه به تفصیل تشریح و مورد مقایسه قرار گرفته‌اند. در نهایت در بخش شوم از کتاب، زبان‌ها و ابزارهای توسعه هستان‌نگاری‌ها معرفی و توضیحاتی در خصوص بهره‌گیری از آن‌ها برای طراحی و ایجاد هستان‌نگاری‌های مختلف ارائه شده است.

میانگین امتیازات:
تعداد آرا: 0امتیاز دهید:
EXCELLENT
VERYGOOD
GOOD
REGULAR
BAD

قیمت فروش - ریال: 45000 - :
تعداد درخواستی برای خرید:
برگشت به صفحه اول گنجینه کتاب‌ | برگشت به بخش قبلى

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سامانه کتاب انتشارات می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved | Publish System

Designed & Developed by : Yektaweb