علوم پایه: علوم پایه


کاربردهای چارچوب های فلز آلی و معرفی برخی از آن ها
مولف دکتر علی مرسلی مترجم
ناشر دانشگاه تربیت مدرس تاریخ انتشار 1393
نوبت چاپ اول تعداد صفحات 510
قیمت پشت جلد 370000 ارسال کننده admin
نوع جلد شومیز اندازه وزیری
کد DOI کد دیویی
کد ال سی فایل کتاب -
توضیح

در طی دو دهه گذشته، چارچوب‌های فلز- آلی (MOFs) که به‌عنوان پلیمرهای کوئوردیناسیونی متخلخل (PCPs) نیز شناخته میشونند، توجهات گسترده علمی را به خود معطوف کرده است. پلیمرهای کئوردیناسیونی متخلخل در مقایسه با دیگر ترکیبات متخلخل به‌دلیل قابل تنظیم بودن اندازه، شکل، ابعاد و گروه‌های عاملی سطح حفره‌هایشان با تغییر ترکیب لیگاند و یون‌های فلزی میتوانند به‌عنوان موادی چند منظوره با خواص فیزیکی عالی مانند خواص مغناطیسی، لومینسانس و اپتوالکترونیکی طراحی شوند.
در سه کتاب قبلی موضوعات شیمی سوپرامولکولی، مواد متخلخل و معرفی چارچوب‌های فلز- آلی (MOFs) و روش‌های سنتز آن‌ها پرداخته شده است. هدف از تألیف این کتاب بررسی کاربردهای چارچوب‌های فلز- آلی شامل جذب، ذخیره و جداسازی گازها (مانند هیدروژن، متان، استیلن، کربن دی اکسید و اکسیژن)، جداسازی ترکیبات، استفاده به‌عنوان کاتالیست، حسگر، در سیستم‌های دارورسانی، جذب آلاینده‌های محیطی محیطی مانند ید، پیش ماده‌های سنتز نانو مواد و سایر کاربردها از جمله ذخیره گازهای خنثی برای کاربردهای اتوموبیل، خواص نوری و لومینسانس و ویژگیهای آنتی باکتریالی میباشد. در فصل آخر کتاب نیز به بررسی برخی از پتنت‌های گزارش شده در مورد MOFها پرداخته شده است.
همچنین در این کتاب از مقالات و پتنت‌های مختلفی که تاکنون در این زمینه گزارش شده در هر فصل استفاده شده است که مجموعه حاضر بتواند به‌طور کامل و به‌روز به معرفی این مباحث بپردازد.

میانگین امتیازات: 3.2
تعداد آرا: 10امتیاز دهید:
EXCELLENT
VERYGOOD
GOOD
REGULAR
BAD

قیمت فروش - ریال: 370000 - :
تعداد درخواستی برای خرید:
برگشت به صفحه اول گنجینه کتاب‌ | برگشت به بخش قبلى

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سامانه کتاب انتشارات می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved | Publish System

Designed & Developed by : Yektaweb